گامی به سوی خداباوری

سوالات بی پاسخ در نظریه فرگشت

| چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۵۲ ب.ظ

سوالات بی پاسخ در نظریه فرگشت
سوالات بی شماری وجود دارد که فرگشت گرایان برای آنها پاسخ های قطعی نیافته اند و به مانند راز هایی برای دانشمندان فرگشت گرا باقی مانده است. هرچند تلاش هایی برای پاسخ دادن به این سوالات متعدد انجام شده اما هنوز به نتیجه ای کاملا قطعی و درست منجر نگردیده است.‌


حد اقل10 راز حل نشده در مورد انسان های اولیه بر اساس نظریه فرگشت وجود دارد که برخی از آن ها برای به چالش کشیدن این نظریه کافی است.

1 انسان مدرن از کجا آمده است؟
2 اولین انسان چه کسی و در چه زمانی بوده است؟
3 آیا اجداد ما با انسان‌های نئاندرتال رابطه‌ی جنسی داشته‌اند یاخیر؟
4 چرا و به چه دلیل اجداد انسان‌های کنونی در حدود 50 هزار سال پیش، از آفریقا به دیگر نقاط جهان مهاجرت کرده‌اند؟
5 هابیت چیست؟
6 آیا فرگشت انسان تسریع شده است؟
7 چه اتفاقی برای موهای بدن افتاده است؟
8چرا انسان شروع به راه رفتن بر روی دو پا کرد؟
9 چرا نزدیکترین خویشاوندان انسان منقرض شده‌اند.
10 چرا مغز ما به این اندازه رشد کرده است.


برای مثال مورد شماره 9 را بررسی میکنیم:


آیا محیط به صورت گزینشی عمل میکند و ‌نسل های میانی بین شامپانزه و انسان را منقرض می کند؟! اگر ایجاد گونه های جدید در اثر سازگاری بیشتر با محیط بوده است، پس چرا همین محیط : نسل های سازگار تر را، آن هم به صورت گزینشی، از بین برده است؟!! به عبارت دیگر: آیا محیط چیزی را که خود آفریده ، منقرض می کند و آن هم به صورت گزینشی!!! تکامل و تغییر در موجودات برای سازگاری بیشتر بوده است و یا برای انقراض بوده است؟!!! اگر این تغییر در جهت افزایش سازگاری بیشتر بوده است، پس چرا گونه هایی که در جهت سازگاری بیشتر با محیط از شامپانزه منشعب شده اند از خود شامپانزه قدرت سازگاری کمتری داشته اند؟!!!! می پرسیم: چرا گونه ها تغییر کرده اند؟
می گویند: برای سازگاری با محیط و تحت تاثیر محیط!!! می پرسیم: پس چرا منقرض شده اند؟!!! مگر نه اینکه تحت تاثیر همین محیط، و در جهت سازگاری بیشتر ، تغییر کرده اند!!! چرا موجوداتی که از شامپانزه باهوش تر بوده اند منقرض شده اند!!!! مگر هوش باعث افزایش سازگاری با محیط و بقا نمی شود؟؟؟ پس چرا شامپانزه ای که هوش کمتری داشته اند باقی مانده است و آن موجودات باهوش تر منقرض شده است؟

چرا تکامل گراها به دنبال فسیل های بینابینی هستند؟ چرا این گونه ها و نسل های بینابینی نبایستی در طبیعت وجود داشته باشند؟!!! نظر شما چیست؟!

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی